2. b

Majkama za Dan žena

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Obilježen Međunarodni dan materinskoga jezika

Međunarodni dan materinskoga jezika obilježava se svake godine 21. veljače s ciljem unapređivanja, učenja i razvoja materinskog jezika, te njegovanja jezične i kulturne različitosti i višejezičnosti. Tim povodom učenici i učiteljica  2. b razreda ugostili su učenike posebnog odjela a. Zajedno su kroz nekoliko zanimljivih aktivnosti osvijestili važnost materinskog jezika te njegovu ljepotu i raznolikost.

Maškardevil

Snjegovići

Maske devil

Čajanka u 2.b

Igre na snijegu wink

Naučili smo pisati pisma pa smo odlučili pisma i poslati mail

CineStar

Advent u Zadri

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Terenska nastava

Dana 13. studenog učenici drugih razreda posjetili su Luku Vukovar, željeznički kolodvor u Vukovaru i Zračnu luku Osijek. Terenskom nastavom ostvarena je korelacija s predmetom Priroda i društvo iz kojega uče sve o prometu. Učenici su vidjeli kako se prevoze materijali u Luci Vukovar, kakve dizalice imaju, kako pune brod kamenjem te su se na kraju izvagali. Na željezničkom kolodvoru ponovili smo tko vozi vlak, po čemu se kreće vlak, sjeli u čekaonicu da vidimo kako izgleda čekati polazak vlaka te obišli perone. U Zračnoj luci Osijek učenici su se upoznali s prostorijama, kupnjom karte, kontrolom prije samoga leta. Mogli su vidjeli i polijetanje i slijetanje aviona što ih je posebno razveselilo.

DAN JABUKA

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Naš je stol osvojio 1. mjesto za najljepše ukrašen stol. Hvala roditeljima na velikoj pomoći!

Međunarodni dan pješačenja

Međunarodni dan pješačenja obilježili smo šetnjom do Dunava...

Upoznavanje s ovogodišnjom lektirom

Jesen u našem razredu

Svjetski dan životinja u učionici 2. b razreda

Svjetski dan životinja obilježava se 4. listopada. Povodom toga učenici 2. b razreda pozvali su u goste Irininog tatu, gospodina Dejana Lockog, koji se bavi uzgojem egzotičnih životinja. Gospodin Dejan predstavio nam je pet životinja: malog guštera Leoparda gekona, velikog guštera Bradatog agama,  Afričkog patuljastog ježa, kornjaču Testudo Hermani i zmiju Kraljevskog pitona. Upoznao nas je i s tim kako žive životinje, čime se hrane i kako se razmnožavaju. Najzanimljivija životinja bila nam je, naravno, zmija. Hvala gospodinu Lockom što nam je pokušao približiti svijet životinja te će nam ovo sigurno ostati u dugom i lijepom sjećanju.

Novu školsku godinu započeli smo priredbom za naše prvašiće

POSJET POLICIJI

Dana 29. rujna obilježava se Dan hrvatske policije. Povodom toga posjetili smo Policijsku postaju Vukovar. Policijski službenici pokazali su nam kako izgleda njihov dan na poslu, gdje smješaju zatvorenike, kako im izgledaju službena vozila te kako policijski pas lovi lopova.

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

Naši prvi radovi u drugom razredu