Autor: Ivana Šakić, 28. 3. 2018.

Zidove obojimo, školu uljepšajmo

„Sjajna mi je ideja da samo obojimo zidove školskih hodnika jer će nam svima biti ljepše i ugodnije u školi.“

Tako učenici Osnovne škole Blage Zadre govore o akciji „Zidove obojimo, školu uljepšajmo“ koju učenici i djelatnici provode povodom obilježavanja Dana škole koji se ove godine provodi potpuno drukčije nego do sada.

„Organizirali smo volontersku akciju „Zidove obojimo, školu uljepšajmo“ u kojoj su sudjelovali svi učenici i djelatnici škole. Ideja je bila ukrasiti zidove školskih hodnika kako bi prostor u kojem boravimo veliki dio dana dobio veselije ozračje i učinio naš školski život ugodnijim“, rekla nam je ravnateljica škole Anica Špoljarić.

Tako su učenici ukrasili zidove glazbenim crtovljem, likovima iz lektire Mali princ, glagoljskim pismom, matematičkim simbolima, najznačajnijim turističkim atrakcijama Londona, kartama svijeta i povijesnim kartama.

Učenici nižih razreda obojili su oblutke tako da je svaki kamen bio jedinstven i originalan te ih posložili u dijelu školskoga dvorišta kao ukras.

Kao eko-škola, poseban kutak odvojili smo kako bismo učenike upoznavali s eko-akcijama koje provodimo u školi te s mogućnostima njihovoga sudjelovanja.

Po završetku volonterske akcije, Labaratorij zabave, udruga iz Zagreba postavit će u dvorištu škole Frendovsku klupu.

Buddy Bench (Frendovska klupa) je oslikana klupa na školskom igralištu koja pomaže djeci da se uključe u aktivnosti i igru druge djece te ne budu usamljena na školskim hodnicima.

(tekst: Ivana Pejić Šmit)