Projekt Medena priča
Autor: Ivana Šakić, 9. 4. 2019.

Učenici Marko Marković, Lana Kraljić, Vanessa Mažar i Matej Orešković i učitelji Patricija Burazin, Ivana Pejić-Šmit, Ana Kurbalija i Jasminka Kosor te ravnateljica Anica Špoljarić proveli su prekrasna tri dana u Foči, malom gradiću u Bosni i Hercegovini gdje su s ostalim sudionicima projekta iz četiri zemlje predstavljali aktivnosti projekta.

Naši su učenici predstavili grad Vukovar i Slavoniju i Baranju nakon čega su govorili o projektu koji je susretom u Foči priveden kraju.

Učenici su bili smješteni u obiteljima kod svojih domaćina koji su se pobrinuli za sjajnu zabavu i posjete zanimljivim lokalitetima u okolini Foče.

Drugoga dana posjeta program je uključivao šetnju Fočom i posjet muzeju te upoznavanje s najznačajnijim osobama iz toga kraja kao i posjet pčelarima koji svoje pčele drže na uzvisini iznad Foče gdje su im pelud i biljke u cvatu dostupnije.

Gosti i domaćini posjetili su Nacionalni park Sutjeska te geomorfološki fenomen nazvan Piramide koje su nastale prirodnim kretnjama vjetra koji je oblikovao stijene u obliku piramida.

Trećega dana slijedio je povratak kućama i usputni posjet glavnom gradu Republike Bosne i Hercegovine - Sarajevu gdje su se pojeli tradicionalni sarajevski ćevapčići.