« Svibanj 2024 »

Dan engleskog jezika
Autor: Ivana Šakić, 3. 5. 2023.

Obilježen Dan engleskog jezika

Međunarodni dan engleskog jezika obilježava se diljem svijeta 23. travnja, a u našoj školi imamo lijepu, dugogodišnju tradiciju da taj dan najstariji učenici naše škole drže nastavu engleskog jezika najmlađima, pa su i ove godine osmaši bili "teacheri" u prvim i drugim razredima. Ove je godine odaziv osmaša koji su se željeli okušati u ulozi učitelja bio osobito velik pa se "dan engleskog jezika" pretvorio u "tjedan". Tako smo imali čak 8 "teachera" i "teacherica", a to su bili učenici i učenice 8. a Mateo Adžaga, Leon Živković, Marija Sič i Lucija Lukić te učenice 8. b Iva Ivankiv, Lana, Vidaković, Anastasia Đurić i Sara Jurčević. Bilo je, kao i obično, predivno iskustvo za sve - i učiteljice, i učenike koji su podučavali, a i za najmlađe učenike koji, oduševljeni promjenom rutine i jedva čekaju još ovakvih prilika. Dvije su nam učenice/učiteljice dale svoj osvrt na ovo iskustvo:

Bilo je jako zanimljivo predavati. U početku sam bila nervozna, ali sam se s vremenom opustila.
Anastasia Đurić, 8.b

Bilo mi je lijepo i zabavno, ali i pomalo stresno. Ipak mi je drago što sam odabrana i nadam se da je i djeci bilo zanimljivo.
Lana Vidaković, 8.b

U nastavku pogledajte nekoliko slika s oglednih sati i zabavite se uz 10 fora činjenica o engleskom jeziku, koje možda niste znali!