« Svibanj 2022 »

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

Ponedjeljak - petak: 8.00 - 14.00

Stanka: 10.00 - 10.30

DAN HRVATSKE KNJIGE 2022.

Odlukom Sabora Republike Hrvatske od 1996. godine Dan hrvastke knjige obilježava se 22. travnja u spomen na Marka Marulića, oca hrvatske književnosti. Marulić je 22. travnja 1501. godine dovršio i potpisao svoju Juditu na hrvatskome jeziku, splitskom čakavštinom.Time je svoj spjev želio približiti onima koji ne znaju latinski jezik.

Marulićeva Judita smatra se prvim umjetničkim spjevom na hrvatskome jeziku.

VLAK U SNIJEGU

Učenici 3. b razreda pokazali su svoje znanje nakon što su čitali Vlak u snijegu, a do pitanja u kvizu trebalo je spretnošću i srećom.

PRIPREME ZA MASKENBAL

U duhu venecijanskog karnevala učenici PO b razreda u knjižnici su se pripremali za školski maskenbal.

VALENTINOVO

Učenici PO b razreda zajedno sa svojom učiteljicom posjetili su knjižnicu povodom Valentinova. Čitali smo priče o ljubavi i prijateljstvu, a potom srca s porukama udružili u plakat.

IZRADA STRANIČNIKA

Učenici 2. b osmislili su i izradili svoje straničnike.

MEĐUNARODNI DAN ŠKOLSKIH KNJIŽNICA 2021.

Učenici 4.b posjetili su sa svojom učiteljicom školsku knjižnicu kako bismo zajedno obilježili Međunarodni dan školskih knjižnica. Naučili smo zašto obilježavamo taj dan, razmišljali o knjigama, čitanju, pisali pjesmice i na kraju izradili plakat.

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Dan ružičastih majica obilježava se od 2007. godine kada je dječak u Kanadi bio izložen vršnjačkom nasilju zbog dolaska u školu u ružičastoj majici. Ispostavilo se da je majica bila simbol podrške dječaka svojoj majci koja je bolovala od karcinoma dojke.

Školski kolege zgrozili su se zbog tog čina i odlučili podići svoj glas protiv nasilnika. Učenici su se solidarizirali sa zlostavljanim dječakom tako što su se sutradan u školi svi pojavili u ružičastim majicama.
Od tada, ružičasta majica postala je simbol borbe protiv međuvršnjačkog nasilja u školama.
Hrvatski sabor je 2017. godine izglasao Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja i to kao zadnju srijedu u veljači.

Učenici 3. b razreda obilježili su Dan ružičastih majica zajedno s učiteljicom i školskom knjižničarkom. Nakon uvodne prezentacije i razgovora o tome zašto obilježavamo Dan ružičastih majica, učenici su napisali svoje poruke kojima pozivaju na prijateljstvo, pomaganje, ljubav, druženje...
Nakon toga uslijedilo je čitanje priče Izgubio se jedan zeleni pas, razgovor i poruka - NE nasilju!

OSTANIMO ODGOVORNI

Informativni plakat o mjerama zaštite od COVID - 19