« Travanj 2021 »

Ponedjeljak - petak: 8.00 - 14.00

Stanka: 10.00 - 10.30

GODINA ČITANJA - 2021.

Vlada Republike Hrvatske na sjednici održanoj 30. prosinca 2020. proglasila je 2021. Godinom čitanja. Realizacija je to mjere Akcijskog plana Nacionalne strategije poticanja čitanja, koju je Vlada RH usvojila 2017. godine, a koja pridonosi razvoju kulture čitanja i omogućava što većem dijelu društva čitanje sa zadovoljstvom i razumijevanjem.

Čitajmo da ne ostanemo bez riječi.

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Dan ružičastih majica obilježava se od 2007. godine kada je dječak u Kanadi bio izložen vršnjačkom nasilju zbog dolaska u školu u ružičastoj majici. Ispostavilo se da je majica bila simbol podrške dječaka svojoj majci koja je bolovala od karcinoma dojke.

Školski kolege zgrozili su se zbog tog čina i odlučili podići svoj glas protiv nasilnika. Učenici su se solidarizirali sa zlostavljanim dječakom tako što su se sutradan u školi svi pojavili u ružičastim majicama.
Od tada, ružičasta majica postala je simbol borbe protiv međuvršnjačkog nasilja u školama.
Hrvatski sabor je 2017. godine izglasao Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja i to kao zadnju srijedu u veljači.

Učenici 3. b razreda obilježili su Dan ružičastih majica zajedno s učiteljicom i školskom knjižničarkom. Nakon uvodne prezentacije i razgovora o tome zašto obilježavamo Dan ružičastih majica, učenici su napisali svoje poruke kojima pozivaju na prijateljstvo, pomaganje, ljubav, druženje...
Nakon toga uslijedilo je čitanje priče Izgubio se jedan zeleni pas, razgovor i poruka - NE nasilju!

LEKTIRA U 2.a RAZREDU

U suradnji s učiteljicom 2.a razreda učenicima smo predstavili lektirne naslove koje će čitati ove školske godine. Na početku smo se prisjetili što smo u prvom razredu naučili o školskoj knjižnici, posuđivanju i čuvanju knjiga, pravilima ponašanja i sl. Zatim smo pročitali priču iz udžbenika Školska knjižnica koja nas je još jednom podsjetila koliko su nam kjižnice i knjige važne.

Pročitali smo i jednu lektiru iz drugog razreda, Miš Božidara Prosenjaka. Za kraj, svi su učenici dobili popis svoje lektire.

LEKTIRA U TREĆIM RAZREDIMA

U suradnji s učiteljicama trećih razreda učenike smo malo pobliže upoznali s lektirama koje će čitati ove školske godine. Nadamo se da smo naše učenike kroz ovo predstavljenje i razgovor o knjigama potaknuli na čitanje.

OSTANIMO ODGOVORNI

Informativni plakat o mjerama zaštite od COVID - 19